Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları 2018-3 Toplantısı
13 Kasım 2019

Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları 2018-3 Toplantısı Vali Yardımcısı Sayın Ergun GÜNGÖR Başkanlığında Gerçekleştirildi

Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı, Tütün Ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi’nin sekretaryasını yürüttüğü Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Teknik Çalışma Grupları 2018-3 Toplantısı, Vali YardımcısıSayın Ergun GÜNGÖR’ün başkanlığında, 26 Haziran 2018 Salı günü saat 14.00’da, Çarşamba Valilik Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma KUZHAN ve Başkan Yardımcısı Fikret MUTİ’nin de katılım sağladıkları toplantıda, Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı, Tütün Ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi’nde görevli Dr. Cihat YAZARtarafından 2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı, bağımlılara yönelik tedavi sonrası sosyal destek sunan bir merkez modeli olarak “İnsanlık Köyü ve Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı, Tütün Ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi tarafından başlatılan “Sağlık Çemberi” projesine ilişkin sunum yapıldı. Müteakiben İlimizde yürütülen ve yürütülmesi planlanan projeler ve çalışmalar ile ilgili olarak ilgili kurum yetkilileri tarafından, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından GADEM ilçe çalışmaları, Orhangazi Kaymakamlığı tarafından yürütülmekte olan “Sihirli Atölyeler Projesi”,   Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı tarafından yürütülmekte olan “Yok Olmasın Geleceğimiz Projesi”, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar” ve “Toprakta Sevgiyle Buluşan Eller” projelerine ilişkin bilgiler ilgili kurumlardan yetkililerin yaptıkları sunumlar ile Kurul Sekretaryası ile paylaşıldı.

Toplantıda yer alan sorumlu kurumlardan temsilciler de gündeme ve İlimizde yürütülen projelere ilişkin söz alarak görüşlerini ve önerilerini aktarmalarının ardından toplantı sonlandırıldı.

  • Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı, Tütün Ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi’nde görevli Dr. Cihat YAZAR tarafından 2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı, bağımlılara yönelik tedavi sonrası sosyal destek sunan bir merkez modeli olarak “İnsanlık Köyü ve Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı, Tütün Ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi tarafından başlatılan “Sağlık Çemberi” projesine ilişkin sunum yapıldı.
  • Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı tarafından yürütülmekte olan “Yok Olmasın Geleceğimiz Projesi” Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa MASATLI tarafından aktarıldı.
  • Orhangazi Kaymakamlığı tarafından yürütülmekte olan “Sihirli Atölyeler” projesi aktarıldı.
  • Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar” ve “Toprakta Sevgiyle Buluşan Eller” projeleri aktarıldı.