Mevsimlik Tarım İşçilerine Yönelik Toplantı Yapıldı
13 Kasım 2019

19 Temmuz 2018 tarihinde Gürsu İlçe Sağlık Müdürlüğümüzde “Mevsimlik Tarım İşçileri”ne yönelik toplantı yapıldı. İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Deniz ARIKAN’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Jandarma Komutanı Fatih ERDOĞAN, Emniyet Müdürü Selahattin ŞERBET, Komiser Cengiz SARAÇ, Karakol Amiri Erhan GÜLTEKİN, Ziraat Odası Başkanı Kamil DÖNMEZ VE 15 ilçe Mahalle Muhtarı katıldı.

Toplantıda ilçemizde, konu ile ilgili sorumluluk ve görev sahibi tüm yetkililerin neler yaptıkları ve yapabilecekleri ve ilgili sorunlar dile getirildi. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ve muhtarlıkların üzerlerine düşen görevleri yerine getirirken, birbirleri ile koordinasyon içerisinde ve yardımlaşarak çalışmalarının kaliteli bir hizmet ortaya çıkaracağı yönünde kararlar alındı.

İvedilikle Sağlık Hizmetlerinin sunulabilmesi için, bu işçilerin kaldıkları yerlerinin adresleri, sayıları, nüfus alt gruplarının tespiti gerektiği anlatıldı ve tüm birimlerden bu konuda destek istendi. Her yıl yaşanan kalıcı yer problemi gündeme getirildi ve ilçe bazında yetkililerin bu konuda neler yapabilecekleri konuşuldu.

  • Mevsimlik Tarım İşçilerine Yönelik Toplantı Yapıldı
  • Mevsimlik Tarım İşçilerine Yönelik Toplantı Yapıldı
  • Mevsimlik Tarım İşçilerine Yönelik Toplantı Yapıldı