Sağlık Astsubaylarına Temel Modül Eğitimi Verildi
13 Kasım 2019

İlimizde 14.03.2018 tarih ve E.1848 sayılı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü yazısı ile 9-13 Temmuz 2018 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı mensubu Sağlık Astsubaylarına Temel Modül Eğitimi verildi. Eğitime Milli Savunma Bakanlığından farklı illerden 23 Sağlık Astsubayı katıldı. İlimizde şu ana kadar 3 Temel Modül Eğitimi verilerek toplamda 68 katılımcı sayısına ulaşıldı.

5 günlük Temel Modül Programı boyunca temel yaşam desteği, Otomatik Eksternal Defibrilatör(OED), hava yolu uygulamaları, solunum acillerine müdahale, dolaşım bozukluğu ve şoklu hastaya yaklaşım, çevresel aciller, travmalı hastaya yaklaşım, triyaj, taşıma  teknikleri ve ekipmanları, kırık, çıkık, burkulma gibi konuları içeren 10  teorik sunum  ile  bunların uygulamalarını içeren 9 parça öğrenim katılımcılarla paylaşılmaktadır.  

Tüm  eğitim  boyunca  parça öğrenimlere  yer  verilmekte  taşıma  ve  sabitleme ekipmanlarının gösterimi  yapılmakta  ve  uygulamalar birebir  yaptırılmaktadır. Eğitimin son günü katılımcılar teorik ve  senaryo  temelli pratik uygulama  sınavı  ile  değerlendirilmektedir. Eğitim  kurs sonu değerlendirmesinin alınması, katılım belgelerinin dağıtımı ve kapanış ile sonlandırılmaktadır.

  • sağlık astsubay eğitimi
  • sağlık astsubay eğitimi
  • sağlık astsubay eğitimi