Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 2018/2 Toplantısı Gerçekleştirildi
13 Kasım 2019

Müdürlüğümüz, Halk Sağlığı Başkanlığı Ruh Sağlığı, Tütün ve Bağımlılık Yapıcı Maddeler İle Mücadele Birimi’nin Sekretaryasını yürüttüğü  Bağımlılıkla  Mücadele İl Koordinasyon Kurulu2018-2 Toplantısı Çarşamba Valilik Binası’nda, 15 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

Vali Sayın İzzettin KÜÇÜK’ün başkanlığını yaptığı ve her türlü bağımlılığın ele alındığı  toplantıya Vali Yardımcısı Ergun GÜNGÖR, Emniyet Müdür Yardımcısı Önder DÜLGER, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Ali AKAR, Başsavcı Vekili Gökhan ŞEN ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Vali Sayın İzzettin KÜÇÜK“ Uyuşturucu ile mücadelemiz ciddi ve kararlı bir biçimde aralıksız olarak devam ediyor. Emniyet ve Jandarma’da sadece uyuşturucu ile mücadele için kurulmuş birimlerimiz, ekiplerimiz var. Bu ekipler her bölgede, her mahallede sürekli olarak arama, tarama, izleme yaparak, gelen ihbarları değerlendirerek suça ve suçluya karşı baskınlar yapmakta ve önemli sonuçlar elde etmektedirler.  Bağımlılıkla mücadele kapsamında sadece bu illete yakalanmış vatandaşlarımız, evlatlarımız değil aynı zamanda ailelerle de iletişimimiz ve programlarımız devam ediyor.  Bu çalışmalara Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri de yaptıkları programlarla destek oluyorlar”…“Bir ülkenin güvenli adımlarla hedeflerine ilerlemesi, o milletin sağlıklı yaşayan, sağlıklı düşünen fertlerine sahip olması ile sağlanır.” ifadeleri ile bağımlılıkla mücadelenin önemine dikkat çekti.

Ardından İl Sağlık MüdürüDr. Özcan AKAN bağımlılıkla mücadelede ilimizdeki mevcut durumun analizi ve Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 2018-1 Toplantısı’nda alınan kararlar ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra konuya ilişkin toplantıda yer alan sorumlu kurumlardan temsilciler de söz alarak mücadeleye ilişkin görüş ve önerilerini, yürüttükleri çalışmaları sundu.
  • Bağımlılıkla  Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 2018-2 Toplantısı Vali Sayın İzzettin KÜÇÜK Başkanlığında gerçekleştirildi.
  • İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN tarafından bağımlılıkla mücadelede ilimizdeki mevcut durumun analizi hakkında sunum gerçekleştirildi.
  • İlimizde bağımlılıkla mücadele sürecine ilişkin toplantıda yer alan sorumlu kurumlardan temsilciler mücadeleye ilişkin görüş ve önerilerini, yürüttükleri çalışmaları sundu.
  • İlimizde bağımlılıkla mücadele sürecine ilişkin toplantıda yer alan sorumlu kurumlardan temsilciler mücadeleye ilişkin görüş ve önerilerini, yürüttükleri çalışmaları sundu.