Şehit Ailesine Ziyaret
13 Kasım 2019

BURSA-İl Sağlık Müdürümüz Dr. Özcan AKAN  ve Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Hakkari’de şehit düşen Şehit Piyade Sözleşmeli Er Harun ARVAS’ın ailesini ziyaret ederek taziyede bulundu.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Özcan AKAN ve Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, geçtiğimiz günlerde Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde 2. Hudut Tugay Komutanlığı'na bağlı Orman Hudut Tabur Komutanlığı'na bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen hain saldırıda şehit olan 22 yaşındaki Şehit Piyade Sözleşmeli Er Harun ARVAS’ın ailesine ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette şehidin babası Abdurrahman ARVAS ve annesi Binev ARVAS’a baş sağlığı dileklerinde bulunan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Özcan AKAN, “ Devlet olarak her zaman sizlerin yanındayız, sizler özenle yetiştirdiğiniz çocuklarınızı bu vatanın bölünmez bütünlüğü uğrunda şehit verdiniz, millet olarak size vefa borcumuz var, hakkınızı helal edin. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Şehitliğin herkese nasip olmayacak kutsal bir mertebe olduğunu söyleyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, “ Şehidimiz geleceğimiz için, bu vatanın bekası için canını hiç çekinmeden verdi. Bizim şehitlerimiz için, onların aileleri için yaptıklarımız, onların bu vatan için yaptıklarının yanında hiçbir şey ifade etmez. Her zaman kendilerinin yanında olduğumuzu bilmelerini isteriz” dedi.

Şehidin ailesine Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye eden ikili, şehit ailelerinin kendilerinin de aileleri olduklarını belirterek, her türlü sıkıntıda kendilerine ulaşmalarını beklediklerini söyledi.