overlay

AİK Eğitim Toplantıları Serbest Eczacılamızla Devam Ediyor

Bakanlığımızın “Akılcı İlaç Kullanımı Ulusal Eylem Planı 2014-2017” çerçevesinde il olarak yürütmekte olduğumuz tanıtım ve eğitim faaliyetleri devam ediyor.

Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Nilüfer ilçemizde hizmet vermekte olan serbest eczacılara yönelik düzenlenen “Akılcı İlaç Kullanımında Eczacıların Rolü ve Mikrobiyota”  konulu farkındalık eğitimi 04.10.2017 tarihinde Müdürlüğümüzde gerçekleştirildi. Nilüfer İlçe Sağlık Müdürü Dr. Serdar BAYRAKTAR’ın hoş geldin konuşması ve Bursa Eczacı Odası Başkanı Ecz. Okan ŞAHİN’in katılımcıları selamlayan konuşmalarının ardından açılış konuşması için kürsüye çıkan İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN; Akılcı İlaç Kullanımı konusunda ilimizde yapılan eğitim ve tanıtım faaliyetlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini, 7 den 70 e tüm halkımıza ulaşmaya çalıştığımızı, gereksiz ve yanlış kullanımdan kaynaklanan antibiyotik direncinin geleceğimiz açısından geri dönüşümü zor tahribatlar bırakacağını belirterek,  konuyla ilgili yapılan çalışmalarda, her sağlık çalışanı gibi eczacılarımızın da desteğinin ve duyarlılığının önemli olduğunu vurguladı.

Bursa AİK-İK temsilcisi Hem. Berna ERDOĞAN DURAN Akılcı İlaç Kullanımı konusunda il genelinde gerçekleştirilen çalışmaları, ilçelerimize ve ilimize ait istatistiki verileri eczacılarımızla paylaşırken, Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Ecz. Ayşe ŞENVELİ “Akılcı İlaç Kullanımında Eczacıların Rolü” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Son olarak, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Murat TUTANÇ’ın hazırlayıp anlattığı “Mikrobiyota”  konulu sunum eczacılarımız tarafından ilgiyle takip edildi.

Eczacılarımıza yönelik düzenlenen “Akılcı İlaç Kullanımında Eczacıların Rolü ve Mikrobiyota”  farkındalık programının sonunda, AİK Bursa İl Koordinatörü ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Nuray ÇIKRIKLAR eğitim konusunda verdiği destekten dolayı Doç. Dr. Murat TUTANÇ’a, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Serdar BAYRAKTAR ise Ecz. Ayşe ŞENVELİ’ye Teşekkür Belgesi takdim ettiler.

ANTİBİYOTİKLERİ YALNIZCA HEKİMİNİZİN GEREKLİ GÖRMESİ DURUMUNDA

 REÇETELİ OLARAK

ECZACINIZIN DANIŞMANLIĞINDA KULLANIN