Organ Bağışı Haftası Etkinlikleri Başladı
13 Kasım 2019

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası sebebiyle organ bağışı yapan donörlerin aileleri ile organ nakli olan kişilerin bir araya geldiği ‘Hayat Verenler ve Hayata Tutunanlar Töreni’ düzenledi. Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törene Vali Yardımcısı Ergun Göngör, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Özcan Akan ile kamu ve özel hastanelerden çok sayıda temsilci katıldı. Bursa bölgesinin organ bağışı istatistiklerinin paylaşıldığı programda organ bağışında bulunarak hayat verenlerin aileleriyle bağışlanan organlar sayesinde hayata tutunanlar bir araya geldi. Törende konuşan Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Bursa bölgesinin organ bağışı konusunda kazandığı başarıya değinerek, başarıda emeği geçen tüm ekibi kutladığını belirtti. İl Sağlık Müdürümüz Özcan Akan ise Bursa’nın organ bağışında son 6 yılda aldığı 5 birinciliği büyük bir ekip çalışması olduğunu belirterek, bu başarının önümüzdeki yıllarda devam etmesi için çalışacaklarını ifade etti.

Program, karaciğer ve böbrek naklinde bölgenin son durumunu anlatan sunumlarla devam etti. Daha sonra organ nakli olmuş hastaların konuşma yapmak üzere kürsüye çıkarken, donör ailelerine de teşekkür belgeleri takdim edildi. Program sonunda Vali Yardımcısı Ergun Koksal ve İl Sağlık Müdürümüz Dr. Özcan Akan, 2.Uluslararası Organ Bağışı Poster Yarışmasında dereceye giren eserlerin yer aldığı sergiyi inceledi.

  • Sayın İl Sağlık Müdürümüz Özcan Akan ise Bursa’nın organ bağışında son 6 yılda aldığı 5 birinciliği büyük bir ekip çalışması olduğunu belirtti.
  • 2.Uluslararası Organ Bağışı Poster Yarışmasında dereceye giren eserlerin yer aldığı serginin açılışı gerçekleşti.
  • Sayın Vali Yardımcımız Ergun Güngör, Bursa bölgesinin organ bağışı konusunda kazandığı başarıya değinerek, başarıda emeği geçen tüm ekibi kutladığını belirtti.
  • Sayın İl Sağlık Müdür Yardımcımız Zeynep Nur Gencerler organ bağışı konusunda açılış konuşmasını yaptı.
  • 'Hayat Verenler ve Hayata Tutunanlar Töreni'
  • Sayın Vali Yardımcımız Ergun Koksal ve İl Sağlık Müdürümüz Dr. Özcan Akan 2.Uluslararası Organ Bağışı Poster Yarışmasında dereceye giren eserlerin yer aldığı sergiyi inceledi. (2)
  • Sayın Vali Yardımcımız Ergun Koksal ve İl Sağlık Müdürümüz Dr. Özcan Akan 2.Uluslararası Organ Bağışı Poster Yarışmasında dereceye giren eserlerin yer aldığı sergiyi inceledi.
  • Sayın Vali Yardımcımız Ergun Koksal tarafından donör yakınlarına çiçek takdim edildi.
  • Sayın Vali Yardımcımız Ergun Koksal tarafından donör yakınlarına çiçek takdim edildi 2
  • Sayın Vali Yardımcımız Ergun Koksal tarafından donör yakınlarına çiçek takdim edildi. (3)