Aile Hekimleri Eğitimleri Devam Ediyor
13 Kasım 2019

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Programlar Birimi tarafından aile hekimlerine yönelik hizmet içi eğitim programları kapsamında planlanan eğitim 15 Aralık 2017 tarihinde Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen eğitimde, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Programlar Birim Sorumlusu Dr. İlknur Gülsün DERİN ve birim çalışanları da yer aldı.         

Hemşire Sedef ALTUNSOY’un birim tarafından yürütülen programlar ve eğitimlerin amacını içeren sunumunun ardından, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Romatoloji uzmanı Dr. Koray AYAR tarafından  “Kas ve İskelet sistemi hastalıklarının (Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit, Ailevi Akdeniz Ateşi ve Bel ağrıları) tanı, tedavi ve takibi” konularında, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Uzmanı Başasistanı Dr. Demet YILDIZ tarafından da  “İnmenin Erken Tanısı” konularında katılımcılara bilgiler aktarıldı.

Böylece 17 Şubat 2017 tarihinden bu yana devam eden eğitim programları boyunca toplamda 309 Aile Hekimine hizmet içi eğitim verilmiş oldu. Eğitim sonunda katılımcı olan 106 aile hekimine katılım belgeleri takdim edildi. 

  • SBÜ Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Romatoloji uzmanı Dr. Koray AYAR “Kas ve iskelet sistemi hastalıkları” konusunda katılımcılara bilgi verdi.
  • SBÜ Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji uzmanı başasistan Dr. Demet YILDIZ  “İnmenin Erken tanısı” konusunda katılımcılara bilgi verdi.
  • Düzenlenen hizmet içi eğitimde Aile hekimlerine katılım belgesi verildi.