overlay

Diyabetin Farkındayım!

Diyabetin önlenmesinde ve tedavisinde en önemli konu diyabetin ne olduğunu, nasıl korunabileceğimizi, yaşamımızda nasıl değişiklikler yapmamız gerektiğini bilmektir yani diyabetin farkında olmaktır.

Bu kapsamda Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Yunuz ARSLAN, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Programlar Birimi, Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, personeli ve Obezite Danışma Biriminde takip edilen danışanların katılımı ile Nilüfer Sağlıklı Yaşam Merkezinde “Diyabetin Farkındayım” etkinliği gerçekleştirildi.

 23.11.2017 tarihinde gerçekleştirilen etkinlik, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Yunuz ARSLAN’ın konuşmaları ile başladı. Ardından Nilüfer Sağlıklı Yaşam Merkezinde görevli Dyt. Nesrin ALKAN tarafından Obezite Danışma Birimi ve faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verildi. Sonrasında danışanlardan bazıları söz alarak kilo verme sürecindeki deneyimlerini paylaştı. Devamında Obezite Danışma Biriminde takip edilen danışanlardan yaşam alışkanlıklarını değiştirerek on kilo ve üzerinde kilo vermiş ve diyabet hastalığını kontrol altına almış kişilere teşekkür belgeleri ve hediyeleri verildi.

Etkinlik sonunda danışanlar ellerinde bulunan ve üzerinde verdikleri kilolar yazılı olan balonları hep birlikte patlatarak verilen kiloların tekrar geri alınmayacağının mesajını verdiler.

Ayrıca etkinlik sonrasında Dr. Fatma Betül AKAÇ tarafından “Diyabet” konulu eğitim semineri verildi. 

  • Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Yunuz Arslan konuşma yapıyor
  • Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Programlar Birim Sorumlusu Dr. İlknur Derin;  Nilüfer Obezite Danışma Biriminde takip edilen ve başarılı bir şekilde zayıflayan danışanlardan birine teşekkür belgesi veriyor
  • Başarılı bir şekilde kilo vermiş olan danışanlara teşekkür belgeleri veriliyor
  • Etkinliğe katılan danışanlar ile birlikte hatıra fotoğrafı
  • Danışanlar ellerinde bulunan ve üzerinde verdikleri kilolar yazılı olan balonları hep birlikte patlatıyor